艺人资料

10.14 周六

BMW Jazz Master Stage / BMW 爵士大师舞台

13:00-14:15  Chris Dave and the Drumhedz

15:30-16:45  Avishai Cohen Trio

18:00-19:00  Till Brönner and A Bu

20:00-21:15  Chucho Valdés and Gonzalo Rubalcaba Trance

 

Stella Artois The River Stage / 时代啤酒 灵魂河畔舞台

14:00-15:00  Return to Mongolia

16:00-17:00  Andy Summers and the Blue Falcons

18:00-19:15  Theo Croker+袁娅维 Tia Ray

20:30-21:45  Kool & the Gang

 

Stella Artois Jazz Harbor Stage / 时代啤酒 爵士码头舞台

13:00-14:00   Eric Legnini Quartet

15:00-16:00   Karima Quintet

17:00-18:00   Tina May

19:15-20:30   Jeff Lorber Fusion

 

TME&SME Power of China Jazz Stage/ TME&SME 中国爵士力量舞台

12:30-13:30   詹小栎 Zhan Xiaoli

14:00-15:00   Mr. Miss

15:30-16:30   依克拉木与爵士大叔 Ekram & Uncle Jazz

17:00-18:00   丝竹空爵士乐团 SIZHUKONG

18:30-19:30   李晓川五重奏 Li Xiaochuan Quintet

20:00-21:00   顾忠山“亚洲限定版三重奏”Lawrence Ku Trio featuring Michael Ning & John Thomas

 

JZ Superman Stage/ 爵士超人舞台

12:00-13:00   Jazz Association Singapore Orchestra Ft. Jeremy Monteiro, 陈胤希Jasmine Chen & Melissa Tham

14:00-15:00   李婕五重奏 Jade Lee Quintet

15:30-16:30   朱莉叶 Juliet Zhu

17:00-18:00   武汉爵起JZ Wuhan |Orinote

18:30-19:30   新蓝草乐队Tom Peng New Grass Band

20:00-21:30   Marutyri

 

JZ Solo Stage/ JZ 独步爵弹空间

14:00-15:00   Dolce Wang

15:30-16:30   Juraj Kojs

17:00-18:00   Yordan Kosotov

18:30-19:30   汪文伟 Wang Wenwei

20:00-21:00   Yannick Barman

 


10.15 周日

BMW Jazz Master Stage/ BMW 爵士大师舞台

13:00-14:15   Till Brönner and A Bu

15:30-16:45   Chris Dave and the Drumhedz

17:45-19:00   Avishai Cohen Trio

20:00-21:15   Chucho Valdés and Gonzalo Rubalcaba Trance

 

Stella Artois The River Stage / 时代啤酒 灵魂河畔舞台

14:00-15:00   The Royal Hombres

16:00-17:00   Andy Summers and the Blue Falcons

18:00-19:15   Theo Croker+袁娅维 Tia Ray

20:30-21:45   Kool & the Gang

 

Stella Artois Jazz Harbor Stage / 时代啤酒 爵士码头舞台

13:00-14:00   Jocelyn B. Smith

15:00-16:00   Antonio Lizana Trio

17:00-18:00   Sinne Eeg with Jacob Christoffersen Trio

19:15-20:30   Jeff Lorber Fusion

 

TME&SME Power of China Jazz Stage/ TME&SME 中国爵士力量舞台

12:30-13:30   四重奏Zhang Xiongguan Quartet

14:00-15:00   张乐五重奏 Zhang Le Quintet

15:30-16:30   J3 Trio

17:00-18:00   麦先生电力公司 TTechmak

18:30-19:30   上海-阿姆斯特丹专线  Shanghai Amsterdam Express

20:00-21:00   秦四风 Sedar Chin

 

JZ Superman Stage/ 爵士超人舞台

12:00-13:00   Jazz Association Singapore Orchestra Ft. Jeremy Monteiro, 陈胤希Jasmine Chen & Melissa Tham

14:00-15:00   Sambazz Quartet

15:30-16:30   Mads Mathias Quartet

17:00-18:00   广州爵起JZ Guangzhou | And Beat & 罗璟田爵士三重奏 Jingtian Luo Jazz Trio

18:30-19:30   Starlight Astronauts

20:00-21:30   Galen Weston Band

 

JZ Solo Stage/ JZ 独步爵弹空间

14:00-15:00   石磊&王萌莹 Shi Lei & Wang Mengying

15:30-16:30   陈楷CK

17:00-18:00   安尼沃尔·哈力汗 Anuar Kaldekhan

18:30-19:30   汪文伟 Wang Wenwei

20:00-21:00   Yannick Barman